۵ نکته در مورد سنسور RVG #تجهیزات دندانپزشکی

۵ نکته در مورد سنسور RVG #تجهیزات دندانپزشکی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]تجهیزات دندانپزشکی | سنسور rvg | دندان ۷۲۴ | dandan 724

عنوان سنسور rvg
نویسنده حامد مطلب زاده
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات ۸۰۳
زمان مطالعه ۸ دقیقه

فهرست مطالب:

تجهیزات دندانپزشکی و اطلاعات مفید در مورد این تجهیزات!

مشخصات ژنراتورهای اشعه ایکس و اطلاعاتی در مورد انها؟

برنامه های کاربردی سنسور و اطلاعات پیرامون این دستگاه!

مزیت های استفاده از سنسور RVG در دندانپزشکی چیست؟

نکات مهم پیرامون سنسور طریق نگهداری دستگاه (dandan724)

 

فهرست تصاویر:

شکل ۱ سنسور RVG

شکل ۲ تجهیزات دندانپزشکی

 

تجهیزات دندانپزشکی و اطلاعات مفید در مورد این تجهیزات!

سنسور RVG دارای دو بخش اکتیو و غیر اکتیو میباشد که در زمان گرفتن عکس از بخش فعال استفاده میشود. رشته های مربوطه در برابر اشعه ایکس قرار میگیرند و سپس پردازش میشوند. با استفاده از داده های انالوگی تصویر تبدیل به داده های دیجیتالی میشود و دندانپزشک میتواند عکس را رویت کند. نقطه اتصال کابل به حسگر در قسمت غیر فعال قرار دارد. زمانیکه که بخش غیر اکتیو سنسور در مجاورت اشعه X قرار دارد، هیچ عکسی در نمایشگر پدیدار نمیشود. جابه جایی عکس به کامپیوتر از طریق کابل یو اس بی انجام و کابل USB به قسمت پشتی رایانه لینک شود. تجهیزات دندانپزشکی نیاز به تخصص دارد و باید این دستگاهها توسط متخصص استفاده شود. شرکت دندان ۷۲۴ در خدمت شما عزیزان خدمات و تجهیزات به روز ارائه میدهد. شکل ۱ سنسور RVG را در زیر مشاهده بفرمایید.

مشخصات ژنراتورهای اشعه ایکس و اطلاعاتی در مورد انها؟

generator اشعه ایکس در حال استفاده، قطعا بین ۶۰ کیلو ولت تا ۷۰ کیلو ولت کار خود را انجام میدهد. این حسگر با ژنراتورهایی، با قدرت کهتر از ۶۰kV کار می کنند، متناسب نیست. در نتیجه عکس ها بسیار تیره هستند، مدت زمان قرار گرفتن در مجاورت و تصاویر تار هستند. نوع ژنراتور اشعه ایکس در مورد کیفیت عکس بسیار تاگذار است. سنسور rvg یکی از تجهیزات دندانپزشکی ما میباشد که دارای کیفیت بالایی است.[/vc_column_text][vc_single_image image=”10693″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”https://dandan724.com/5-“][vc_column_text]شکل ۱ سنسور RVG

برنامه های کاربردی سنسور و اطلاعات پیرامون این دستگاه!

RVG به منظور فیلمبرداری digital در دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.  در ضمن تحت عنوان حسگر Intraoral  در دنیای دندانپزشکی شناخته میشود. برای اقسام متفاوت اپلیکیشن ها، سنسور RVG در سه ابعاد: اندازه ۰، اندازه ۱ و اندازه ۲ قابلیت تنظیم دارد. حسگر ابعاد ۰ برای انجام معاینات کودکان، اندازه ۱ برای عکس عمودی و اندازه ۲  برای تصویرperiapical بسیار اثربخش است. فناوری RVG در دندانپزشکی، باعث ابالا بردن بهره وری رادیوگرافی  شده است.  (dandan 724) . شکل ۲ تجهیزات دندانپزشکی را مشاهده کنید.

 

مزیت های استفاده از سنسور RVG در دندانپزشکی چیست؟

با استفاده از این سنسور برعکس دستگاه های دیگر ۸۰ درصد خطرات ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس را کاهش میدهد. این سنسور یکی از مهمترین دستگاه های تجهیزات دندانپزشکی برای دندان پزشکان است. ما در کنار شما عزیزان هستیم تا اطلاعات فنی در مورد دستگاه را ارائه دهیم. در زیر مزایای استفاده از سنسور را یرای شما بیان میکنیم.

 1. فایل بندی برای بیماران
 2. دسترسی به بررسی کانال‌ها و بعدهای متفاوت بر روی
 3. امکان اد کردن رنگ بر روی تصاویر
 4. شناخت بسیار دقیق عوارض روی عکس
 5. قابلیت سه بعدی کردن عکس مورد نظر
 6. اندازه گیری زاویه های مختلف بر روی تصویر
 7. امکان magnify عکس، جهت مشاهده مناسبتر
 8. به کارگیری فیلترهای Boost و High Pass Filter جهت تیز کردن و اشکار کردن لبه های عکس مورد نظر
 9. امکان چرخش (Rotation) و برعکس کردن تصویر (Inversion)
 10. simulation درمان و ایمپلنت قبل از انجام
 11. نتایج اثر بخش بر روی کیفیت تصویر

[/vc_column_text][vc_single_image image=”10695″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”https://dandan724.com/5-“][vc_column_text]شکل ۲ تجهیزات دندانپزشکی

 

نکات مهم پیرامون سنسور طریق نگهداری دستگاه (dandan724)

نخستین عدم مزیت این سیستم قیمت بالای سنسور RVG  است .  این سنسور در برابر تابش اشعه زیاد و رطوبت بالا حساسیت دارد و ممکن است دستگاه اسیب ببیند.  حسگرهای RVG مقاوم به ضربه  و بالشتکهای سیلیکونی بر روی حسگر از ریز گرد و خاک و نفوذ آب مقاومت می‌کند. تجهیزات دندانپزشکی نیاز به مراقبت  و تعمیر و نگهداری دارد که باید به ان دقت کرد. با توجه به احتمال آلودگی سنسور در دهان حتما باید از روکش‌های مخصوصی که در داخل بسته‌بندی دستگاه وجود دارد بهره جست. این روزها امکان خرید ازنوع فسفرپلیت هم وارد بازار شده‌، این سنسور ارزان‌تر از نمونه‌های قبلی است. شکل پایین دستگاه دارای پنلی جهت نشان دادن عکس های CAPTURED شده است. شرکت دندان ۷۲۴ با سالها تجربه در تامین و فروش تجهیزات در خدمت شما عزیزان میباشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]