7مورد راجب اتوکلاو یوروندا # اتوکلاو دندانپزشکی!
اتوکلاو دندانپزشکی

7مورد راجب اتوکلاو یوروندا # اتوکلاو دندانپزشکی!

اتوکلاو یوروندا . اتوکلاو دندانپزشکی . دندان 724 . dandan724

عنوانویژگی های اتوکلاو
نویسندهنیلوفر سجادی
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات999 کلمه
مدت زمان مطالعه9دقیقه

فهرست کلمات:

اتوکلاو اتوکلاو یوروندا چیست؟

موارد مورد استفاده از دستگاه اتوکلاو:

نحوه استفاده از دستگاه اتوکلاو چگونه است؟

چه مواردی را می توان اتوکلاو کرد؟

انواع مختلف اتوکلاو یوروندا:

اتوکلاو چیست و چگونه کار می کند؟

استرلیزه سازی چیست؟

فهرست تصاویر:

تصویر 1:اتوکلاو یوروندا

تصویر 2:اتوکلاو دندانپزشکی

 

اتوکلاو اتوکلاو یوروندا چیست؟

دستگاه اتوکلاو دندانپزشکی برای مراکز مردمی بهداشت آزمایشگاه بالینی تحقیقاتی و میکروبیولوژی که استریل کردن آنها اهمیت دارد. پزشکی، دندان پزشکی و دامپزشکی کاربرد بسیاری دارد در این مراکز به دلیل اهمیت دارد. بهداشت باید تحت هر شرایطی گندزدایی به بهترین حالت ممکن انجام شود. دستگاه اتوکلاو یوروندا درون یک محیط ای بسته است معمولا در دمای زیادی از 100 درجه سانتی گراد کار می کند. این مرحله آب را به بخار تبدیل می کند موضوع مهم اینجاست. برخلاف باورها دستگاه اتوکلاو برای کشتن ویروس ها نیست. اما به طور کلی باکتری ها در دمای بالا زنده نمی مانند. پس برای استریل کردن مواد پلاستیکی حساس مناسب است. به دلیل حرارت بالا از اتوکلاو برای استریل کردن شیر یا مواد حساس دیگر استفاده نمی شود. چون طعم و خصوصیات ماده تغییر میکند. اتوکلاو دندانپزشکی نیاز به مراقبت وبخصوصی و بازرسی و کنترل زیاد دارد. دستگاه اتوکلاو برای فرآیند های صنعتی که به دما و فشار بالا نیاز دارند هم استفاده می شود.

موارد مورد استفاده از دستگاه اتوکلاو:

دستگاه اتوکلاو یوروندا مخصوص در دندان پزشکی و دامپزشکی، صنایع شیمیایی و صنایع مواد غذایی مورد بهره قرار می‌گیرد. بعضی از داروها مثل سرطان زا، رادیولوژی ها، مواد شیمیایی قابل تبخیر، سمی و قابل اشتعال شما نمیتوانید از اتوکلاواستفاده نمایید. دستگاه اتوکلاو برای تمیز نمودن گند زدایی و ذخیره سازی مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از این دستگاه برای حذف مطئن شی استفاده خواهد شد. برای آشنایی با اتوکلاو دندانپزشکی از سایت دندان 724 و وب سایت dandan724

اتوکلاو یوروندا

تصویر 1:اتوکلاو یوروندا

نحوه استفاده از دستگاه اتوکلاو چگونه است؟

یکی از سوالات برای نحوه ی کار با توکلاو پرسیده می شود نحوه ی اتصال به برق شهری است. به صورت کلی اتوکلاو با برق 220 ولت و فرکانس 50 هرتز کار می کند. نوسانات 180 تا 220 ولت هیچ مشکلی در کارکرد اتوکلاو ایجاد نمی کند. دقت کنید که اگر این تغییرات بیشتر از اندازه فوق باشد باید یک ترانسفورماتور مناسب در ان بگذارید. سیم کشی آن هم باید از سیم الکتریکی به قطر 2 میلی متر باشد.

برای آبگیری اتوکلاو یوروندا باید درب دستگاه را باز کنید و سپس سینی را به بیرون هدایت کنید. تا لبه پلیت max درون آن آب بریزید.  در این صورت وسایل را در داخل اتوکلاو دندانپزشکی گذاشته و درب را ببندید. اگر دستگاه به اندازه ی کافی آب نداشته باشد روی صفحه ی نمایشگر ارور نمایان می شود. این یعنی LED مربوط به water خاموش است.

چه مواردی را می توان اتوکلاو کرد؟

به طور کلی پاتوژن های رشد کرده سلول های انسانی، حیوانی و گیاهی، مواد آلوده شده. آلوده به مدفوع آدم و حیوان دسته بندی خونی انسان و حیوان و… را می توان اتوکلاو کرد. مواد عفونی باید جمع آوری شده و اتوکلاو شود توجه کنید. که مایعات عفونی را هم حتما باید اتوکلاو کرد و بعد در سیستم فاضلاب ریخت. برای آشنایی بیشتر از اتوکلاو دندانپزشکی دندان 724 وب سایت dandan724

 

انواع مختلف اتوکلاو یوروندا:

اتوکلاو ها بر اساس نوع منبع حرارتی به 2قسمت اتکلاو های رومیزی گازی و اتوکلاو یوروندا های برقی تقسیم میشوند. با توجه به نوع و دسته ابزارات قابل استریل به سه کلاس N,S,B بسته بندی می شوند. در مورد اتوکلاو های بیمارستانی با توجه به وجود یا عدم وجود پمپ خلا در دستگاه. این دستگاه به دو نوع پری و وکیوم قسمت بندی میشوند. دستگاه اتوکلاو دندانپزشکی تانکی است که به طور هرمتیک گرما داده و پرچ شده است. برای فرایند های شیمیایی مورد استفاده است به بخاطر دیواره های ضخیم درون مخزن آن فشار بالا میتواند متعادل شود. و این مورد برای اعمال دمای بالاتری که استرلیزاسیون تاثیر زیادی را تضمین میکند مهم است. به اضافه تراکم آب بخار شده منجر به آزاد سازی انرژی انجام میشود. به صورت کامل میکرو ارگانیزم های خطرناک را از بین میبرد. اتوکلاو یوروندا بخاطر ساختار خود این امکان را فراهم می کند. در این صورت فرآیند پاک سازی با استفاده از فشار زیاد و بخار انجام شود. میکروارگانیسم ها را از جمله ویروس ها و باکتری های خطرناک و همه اشکال اسپور آنها از بین می برد. استفاده از اتوکلاو دندانپزشکی فشار بخار یکی از موثرترین روش های پاک سازی است.

اتوکلاو دندانپزشکی

تصویر 2:اتوکلاو دندانپزشکی

اتوکلاو چیست و چگونه کار می کند؟

اتوکلاو دندانپزشکی ابزاری است که برای استریل کردن ابزارهای مختلف. از جمله لوازم آرایشی جراحی، دندانپزشکی، لوازم مورد استفاده در سالن های پزشکی زیبایی و استودیوهای خال کوبی بکار میرد. به اضافه بر این به لطف توسعه فناوری اتوکلاو یوروندا در حال حاضر بسیار کوچکتر از گذشته هستند. در صورتی که در همان زمان آنها همچنان به افزایش قابلیت های خود می پردازند. فرض مثال آنها زودتر و راحتنر استفاده می شوند اضافه بر این هزینه چنین دستگاه هایی در حال پایین آمدن است. این مسئله آنها را زیادتر در دسترس و مقرون به صرفه می کند. بخش مهمی از لوازم هر یک از کاربرد های فوق الذکر هستند. زیرا پایه و اساس عملکرد بهداشتی و ایمن چنین سالن هایی است.

استرلیزه سازی چیست؟

استرلیزه سازی در تعریف، فرآیند از بین بردن کلیه اشکال زنده میکروارگانیسم ها از جمله اشکال اسپور است. می توان این کار را به طور جسمی شیمیایی یا مکانیکی انجام داد. ابزاری که استریل باشد یعنی پس از یک فرآیند استریل سازی  برای بدن آدم کاملاً بی خطر است. برای اینکه استرلیزاسیون مؤثر باشد باید مواد به خوبی تهیه شود. خود فرایند باید به خوبی انجام شود و ابزارها پس از استرلیزه سازی باید به درستی ذخیره شوند. امیدوارم توانسته باشیم در این مقاله درباره دندان 724 به شما عزیزان اطلاعات کافی را داده باشیم. راه های ارتباط با ما وب سایت dandan724