سنسور RVG چیست؟5 نکته درباره آن
سنسور RVG-تصویربرداری

سنسور RVG چیست؟5 نکته درباره آن

سنسور RVG-عکس برداری

شکل 1 سنسور RVG

عنوانسنسور rvg
نویسندهمعصومه چلیپا
تاریخ1403/01/02

فهرست مطالب:

تجهیزات دندانپزشکی و اطلاعات مفید در مورد این تجهیزات!

مشخصات ژنراتورهای اشعه ایکس و اطلاعاتی در مورد انها؟

برنامه های کاربردی سنسور و اطلاعات پیرامون این دستگاه!

مزیت های استفاده از سنسور RVG در دندانپزشکی چیست؟

نکات مهم پیرامون سنسور طریق نگهداری دستگاه (dandan724)

فهرست تصاویر:

شکل 1 سنسور RVG

شکل 2 تجهیزات دندانپزشکی

تجهیزات دندانپزشکی و اطلاعات مفید در مورد سنسور RVG

    سنسور RGVدر دندانپزشکی یک تکنولوژی پیشرفته است که برای تصویربرداری دندان‌ها و بافت‌های اطراف آن‌ها استفاده می‌شود .  سنسورRVG دارای دو بخش اکتیو و غیر اکتیو میباشد که در زمان گرفتن عکس از بخش فعال استفاده میشود. رشته های مربوطه در برابر اشعه ایکس قرار میگیرند و سپس پردازش میشوند. با استفاده از داده های انالوگی تصویر تبدیل به داده های دیجیتالی میشود و دندانپزشک میتواند عکس را رویت کند.

نقطه اتصال کابل به حسگر در قسمت غیر فعال قرار دارد. زمانیکه که بخش غیر اکتیو سنسور در مجاورت اشعه X قرار دارد، هیچ عکسی در نمایشگر پدیدار نمیشود. جابه جایی عکس به کامپیوتر از طریق کابل یو اس بی انجام و کابل USB به قسمت پشتی رایانه لینک شود. تجهیزات دندانپزشکی دست دوم   نیاز به تخصص دارد و باید این دستگاهها توسط متخصص استفاده شود. شرکت دندان 724 در خدمت شما عزیزان خدمات و تجهیزات به روز ارائه میدهد.

مشخصات ژنراتورهای اشعه ایکس و اطلاعاتی در مورد انها سنسور RVG

    ژنراتورهای اشعه ایکس، دستگاه‌های الکترونیکی هستند که انرژی الکتریکی را به اشعه ایکس تبدیل می‌کنند. این دستگاه‌ها از منابع تغذیه برقی و تکنولوژی‌های مختلف برای تولید اشعه ایکس استفاده می‌کنند.توان ژنراتور اشعه ایکس به مقداری است که توان لازم برای تولید اشعه ایکس را فراهم می‌کند. این توان معمولاً به واحد کیلووات (kW) اندازه‌گیری می‌شود و میزان آن می‌تواند متفاوت باشد.ژنراتور اشعه ایکس ولتاژ لازم برای تولید اشعه ایکس را فراهم می‌کند.

ولتاژ معمولاً به واحد کیلوولت (kV) اندازه‌گیری می‌شود و میزان آن نیز بستگی به نوع دستگاه و کاربردهای مورد استفاده دارد.مقدار جریان الکتریکی است که برای تولید اشعه ایکس لازم است .لطفاً توجه داشته باشید که مشخصات و اطلاعات مربوط به ژنراتورهای اشعه ایکس ممکن است بستگی به نوع و مدل دستگاه داشته باشد.

 

 generator اشعه ایکس در حال استفاده، قطعا بین 60 کیلو ولت تا 70 کیلو ولت کار خود را انجام میدهد. این حسگر با ژنراتورهایی، با قدرت کمتر از 60kV کار می کنند، متناسب نیست. در نتیجه عکس ها بسیار تیره هستند، مدت زمان قرار گرفتن در مجاورت و تصاویر تار هستند. نوع ژنراتور اشعه ایکس در مورد کیفیت عکس بسیار تاگذار است.

سنسور rvg یکی از تجهیزات دندانپزشکی ما میباشد که دارای کیفیت بالایی است.سنسور RGV در دندانپزشکی به صورت یک سنسور دیجیتال عمل می‌کند که تصاویر را به صورت الکترونیکی ضبط می‌کند.این سنسورها عموماً از حسگرهای فوتودیود برای تشخیص و ضبط تصاویر استفاده می‌کنند.طراحی ساده و باریک آن‌ها اجازه می‌دهد تا به راحتی درون دهان بیمار قرار گیرند و تصاویر با کیفیتی بالا را به دندانپزشک ارائه دهند .

  آشنایی با یونیت دندانپزشکی
سنسور RVG-عکس دندان

شکل 2 تجهیزات دندانپزشکی

برنامه های کاربردی سنسور و اطلاعات پیرامون این دستگاه!

RVG به منظور فیلمبرداری digital در دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.  در ضمن تحت عنوان حسگر Intraoral  در دنیای دندانپزشکی شناخته میشود. برای اقسام متفاوت اپلیکیشن ها، سنسور RVG سایز 1.5 واتک در سه ابعاد: اندازه 0، اندازه 1 و اندازه 2 قابلیت تنظیم دارد. حسگر ابعاد 0 برای انجام معاینات کودکان، اندازه 1 برای عکس عمودی و اندازه 2  برای تصویرperiapical بسیار اثربخش است. فناوری RVG در دندانپزشکی، باعث ابالا بردن بهره وری رادیوگرافی  شده است.  (dandan 724) .

مزیت های استفاده از سنسور RVG در دندانپزشکی چیست؟

با استفاده از این سنسور برعکس دستگاه های دیگر 80 درصد خطرات ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس را کاهش میدهد. این سنسور یکی از مهمترین دستگاه های تجهیزات دندانپزشکی برای دندان پزشکان است. ما در کنار شما عزیزان هستیم تا اطلاعات فنی در مورد دستگاه را ارائه دهیم. در زیر مزایای استفاده از سنسور را یرای شما بیان میکنیم.

 1. فایل بندی برای بیماران
 2. دسترسی به بررسی کانال‌ها و بعدهای متفاوت بر روی
 3. امکان اد کردن رنگ بر روی تصاویر
 4. شناخت بسیار دقیق عوارض روی عکس
 5. قابلیت سه بعدی کردن عکس مورد نظر
 6. اندازه گیری زاویه های مختلف بر روی تصویر
 7. امکان magnify عکس، جهت مشاهده مناسبتر
 8. به کارگیری فیلترهای Boost و High Pass Filter جهت تیز کردن و اشکار کردن لبه های عکس مورد نظر
 9. امکان چرخش (Rotation) و برعکس کردن تصویر (Inversion)
 10. simulation درمان و ایمپلنت قبل از انجام
 11. نتایج اثر بخش بر روی کیفیت تصویر

نکات مهم پیرامون سنسور  RVG طریق نگهداری دستگاه (dandan724)

نخستین عدم مزیت این سیستم قیمت بالای سنسور RVG  است .  این سنسور در برابر تابش اشعه زیاد و رطوبت بالا حساسیت دارد و ممکن است دستگاه اسیب ببیند.  حسگرهای RVG مقاوم به ضربه  و بالشتکهای سیلیکونی بر روی حسگر از ریز گرد و خاک و نفوذ آب مقاومت می‌کند. تجهیزات دندانپزشکی نیاز به مراقبت  و تعمیر و نگهداری دارد که باید به ان دقت کرد. با توجه به احتمال آلودگی سنسور در دهان حتما باید از روکش‌های مخصوصی که در داخل بسته‌بندی دستگاه وجود دارد بهره جست. این روزها امکان خرید ازنوع فسفرپلیت هم وارد بازار شده‌، این سنسور ارزان‌تر از نمونه‌های قبلی است. شکل پایین دستگاه دارای پنلی جهت نشان دادن عکس های CAPTURED شده است.

پس از استفاده از سنسور RVG، باید آن را به دقت تمیز کنید. بهتر است از ضدعفونی کننده‌های مناسب برای تمیز کردن استفاده کنید.. اطمینان حاصل کنید که دستگاه و محیط کار نیز به درستی تمیز شده باشند.سعی کنید سنسور را از ضربه، فشار و خم شدن جلوگیری کنید. از سقوط دستگاه یا ضربه‌های قوی به سنسور خودداری کنید.در صورت حمل سنسور، از جعبه‌ها یا کیف‌های محافظ مناسب استفاده کنید. تجهیزات دندانپزشکی کارکرده در دندان‌پزشکی معمولاً به تجهیزاتی اشاره دارند که پس از استفاده توسط بیماران در کلینیک دندانپزشکی، طی فرآیندهای استریلیزاسیون و بهداشتی، به عنوان تجهیزات دوباره استفاده می‌شوند.شرکت دندان 724 با سالها تجربه در تامین و فروش تجهیزات در خدمت شما عزیزان میباشد.

با استفاده از سنسور RVG، نیاز به فیلم‌های رادیوگرافی و حلال‌های شیمیایی برای پردازش تصاویر از بین می‌رود. این امر به معنای کاهش مواد ضایع شده و زمان صرفه‌جویی است.سنسور RVG نسبت به روش فیلمی، نیاز کمتری به دوز پرتوی دارد. این موضوع به منظور حفظ سلامتی بیماران و کارکنان مرتبط در مطب دندانپزشکی بسیار حائز اهمیت است.سنسورهای RVG قابلیت ثبت تصاویر با کیفیت بالا را دارند. این تصاویر دقیق تر، واضح تر و با رزولوشن بالاتری نسبت به تصاویر فیلم رادیوگرافیک قدیمی هستند. این کیفیت بالا به معنای دقت بیشتر در تشخیص مشکلات دندانی و برنامه درمانی بهتر است.