4 مورد راجب سنسورrvg#تجهیزات دندانپزشکی !

4 مورد راجب سنسورrvg#تجهیزات دندانپزشکی !

تجهیزات دندانپزشکی | سنسورrvg | دندان 724 | dandan 724

عنوانسنسورrvg
نویسندهنیلوفر سجادی
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات1053کلمه
مدت زمان مطالعه10دقیقه

 

فهرست کلمات:

رادیوگرافی دیجیتال و راهنمای خرید سنسور RVG

پانورکس دیجیتال وآشنایی با سنسورrvg و تجهیزات دندانپزشکی

نحوه کار با سنسور RVGو مزایای استفاده از سنسور RVG دندانپزشکی

انواع رادیوگرافی‌های دیجیتالی مورد استفاده در دندانپزشکی

 

فهرست تصاویر:

شکل 1:تجهیزات  دندانپزشکی

شکل 2: سنسور rvg

 

رادیوگرافی دیجیتال و راهنمای خرید سنسور RVG

شناسایی دقیق درون دهانی و به همراه آن تجویز پروسه درمان به طور قابل توجه‌ای وابسته به مرغوبیت رادیوگرافی تجهیزات دندانپزشکی است. اولین و مهم ترین رادیوگرافی به همراه ظهور تصویری جزئی بر روی صفحه‌ای شیشه‌ای. شخصی به اسم دکتر اتو والکوف در ژانویه ۱۸۹۶ این کار را انجام داد. دکتر اتو والکوف عکس را با قرار دادن رادیوگراف به مدت زمان ۲۵ دقیقه در درون دهان خود انجام داد. عکس برداری دندان از آن موقع لازم است به نیاز جامعه‌ی دندانپزشکی پیشرفت زیادی را به همراه داشته است. پایدار شد که سختی کار با رادیوگرافی های مبتنی بر فیلم از جمله نیاز به اتاق تاریک (تاریکخانه) استفاده از مواد شیمیایی زیان آور. خطاهایی که هنگام انجام این پروسه به وجود می‌آمد. با آفرینش رادیوگرافی دیجیتال غیر ضروری هستند. این انقلاب نتیجه‌ی تلفیق پیشرفت‌های نوین تکنولوژیک در انجام کار تصویربرداری.  پیشرفت سیستم‌های کامپیوتری شبکه به جهت دریافت و انتقال عکس می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر از تجهیزات دندانپزشکی و سنسورrvg میتوانید به سایت دندان 724 مراجعه کنید وب سایت ما dandan 724

 

 

پانورکس دیجیتال وآشنایی با سنسورrvg و تجهیزات دندانپزشکی

یکی از خصوصیات شاخص پانورکس دیجیتال در قیاس با سیستم‌های مبتنی بر فیلم وسعت زیاد در جریان اشعه است. این به این معنی است که مرور کردن تکراری کمترشده و به تبع قیمت ها نیز پایین می آید. میزان اشعه‌ی تابیده شده به بیمار بسیار کاهش میابد. عکس ایکس ری ثبت نشده نیز دوباره قابل چاپ هستند در صورتی که فایل دیجیتال ذخیره شده باشد. از دیگر امکانات خاص عکس توانایی تغییر و ادیت توانایی ارسال از طریق پست الکترونیکی است. که برای بیماران و همکاران بررسی راحت و مطمئن پایین آمدن میزان تابش اشعه عدم نیاز به تاریکخانه. در آخر نیاز به مواد شیمیایی چاپ تصویر می‌باشند. مدت زمان تصویربرداری نسبت به دستگاه پانورکس قدیمی از 17 به 10 ثانیه پایین آمده. بلافاصله بعد از تابش اشعه تصویر بر روی کامپیوتر قابل مشاهده است. واضح بودن تصویر با بزرگنمایی خیلی بالاست که مانند رادیوگرافی دندان می‌توان طول ریشه تمامی تک دندان‌ها را به وضوح مشاهده کرد. چنین قابلیتی اندازه‌گیری دقیق خرابی هر دندان برای ترمیم و عصب‌کشی را فراهم می‌آورد. رشته مهندسی پزشکی بسیار وسعت دارد. ما تصمیم داریم تا با توکل به خداوند متعال شما را با سنسورrvg آشنا کنیم. در این مطلب شما به عنوان یک مهندس پزشک با اکثریت تجهیزات دندانپزشکی آشنا می شوید. در شکل 1:تجهیزات دندانپزشکی  مشاهده مینمایید.

  فروشگاه اینترنتی تجهیزات دندانپزشکی | دندان 724 بهترین شرکت عرضه تجهیزات دندانپزشکی
تجهیزات دندانپزشکی

 

شکل 1:تجهیزات دندانپزشکی

 

نحوه کار با سنسور RVGو مزایای استفاده از سنسور RVG دندانپزشکی

سنسور RVG دندانپزشکی دارای دو قسمت فعال و غیر فعال است که برای عکس گرفتن باید از بخش فعال سنسور استفاده شود. بافت مربوطه در دید اشعه X قرار میگیرد و نور انعکاسی به واسطه سنسورrvg ضبط می‌شود. تصویر در زمان کمتر پردازش و با استفاده از مبدل‌های آنالوگ به دیجیتال به داده‌های دیجیتال تبدیل می‌شود. این داده‌های دیجیتالی به کامپیوتر ارسال و دندانپزشک می‌تواند اسکن را در زمان کمتری مشاهده کند. اتصال کابل به سنسور، در قسمت غیرفعال قرار داردمقایسه با حالت رادیولوژی اشعه ایکس سنسورrvg میزان تماس بیمار را با اشعه ایکس 80 درصد کمتر میشود. . اطمینان از سلامتی دندان و استخوان، مورد استفاده قرار می گیرد. ارتباط تجهیزات دندانپزشکی و سنسورrvg میتوانید به سایت دندان 724 مراجعه کنید وب سایت ما dandan 724.

در شکل 2: سنسورrvg  ده مینمایید.

 

 

سنسورrvg

شکل 2: سنسورrvg

انواع رادیوگرافی‌های دیجیتالی مورد استفاده در دندانپزشکی

تصویر های رادیوگرافی دیجیتال می توانند درون یا بیرون از دهان گرفته شوند. عکس‌های اشعه ایکس داخل دهانی معمولاً ویژگی های بسیار زیادی را نشان می‌دهد. این ویژگی ها برای شناسایی  پوسیدگی‌ها، تحت نظر گرفتن. وضعیت رشد دندان و اطمینان از سلامتی دندان و استخوان مورد استفاده قرار می گیرد. تصاویر اشعه ایکس خارج دهانی خصوصیات چندانی در مقایسه با تصاویر درون دهانی نشان نمی‌دهد. تشخیص مشکلات یک دندان تنها کارایی ندارد اشعه ایکس X نقش پر رنگی در دندانپزشکی امروزه دارد. با توسعه تکنولوژی، تصویربرداری و تجهیزات دندانپزشکی ارتقاء یافته است.
جهت آشنایی و رسیدگی سلامت دهان و دندان پزشکان دندانپزشکی از رادیوگرافی دندان استفاده می کنند. می توان گفت که بدون رادیوگرافی هم امکان تشخیص شدت پوسیدگی و خیلی از موردهای دیگر مانند تشخیص کیست و تومور در دهان امکان پذیر نمی باشد.
رادیوگرافی های درون دهانی : رایجترین نوع عکسبرداری رادیوگرافی است.
رادیوگرافی های برون دهانی : در این روش سنسور رادیوگرافی در برون دهان بیمار قرار می گیرد. این دسته از رادیوگرافی ها نسبت به رادیوگرافی درون دهانی جزئیات کمتری را نمایش می دهند.  زیرا تمرکز آنها بیشتر بر روی فکها و جمجمه است. امیدارم در این مقاله توانسته باشیم اطلاعاتی راجب تجهیزات دندانپزشکی و سنسورrvg در اختیار شما قرار داده باشیم . برای اطلاعات بیشتر دندان724 میتوانید از طریق وب سایت   dandan 724