6نکته مهم درباره ی دستگاه روتاری|تجهیزات دندانپزشکی دست دوم دستگاه روتاری دندانپزشکی

6نکته مهم درباره ی دستگاه روتاری|تجهیزات دندانپزشکی دست دوم دستگاه روتاری دندانپزشکی

تجهیزات دندانپزشکی کار کرده

عنواندستگاه روتاری
دپارتماناوج شید
نویسندهمصطفی کاظمی
تعداد کلمات955
زمان مطالعه9 دقیقه

 

فهرست :

#دستگاه روتاری چیست ؟ و چه کاربردی دارد ؟

از بخش های اصلی اواپراتور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت های مهم  یک روتاری تبخیر کننده از بخش های  زیر تشکیل شده است :

#ویژگی ظرف های شیشه ای در سیستم روتاری :

 

شکل:

شکل 1دستگاه روتاری:

شکل 2تجهیزات دندانپزشکی کار کرده :

 

#دستگاه روتاری چیست ؟ و چه کاربردی دارد ؟

یکی ازدستگاه هایی که درآزمایشگاه های شیمی وبرای حذف ملایمت های حلال ازنمونه ها برای تبخیر به کاربرده می شود. وقتی که در علم تحقیقات شیمی به آن اشاره می شود.  توصیف استفاده از این روش و تجهیزات امکان دارد مشمول عبارت “اواپراتور دوار” باشد . تجهیزات دندانپزشکی کار کرده از جمله زیر سری نباید زمان درمان دندانپزشک موجب حرکت شود. زیر سری از زوایای مختلف مثل زاویه سر، ارتفاع و زاویه زیر گردن تغییر می کند. دستگاه روتاری دندانپزشکی از کمترین دخالت انسان بهره برده و در شکل ۱ ثمره مطلوب را بازمی گرداند. با دندان 724همراه ما باشید.

به شکل 1دستگاه روتاری مراجعه کنید:

در قسمت های مولکولی برای مهیا کردن مقطر وعصاره از اواپراتورها دوار استفاده می شود. دستگاه اواپراتوردوار توسط آقای لیمن سی کریگ ثبت اختراع شد. برای اولین بار دستگاه اواپراتور به واسط شرکت سوئیسی buchiدرسال 1957تجاری شد.

از بخش های اصلی اواپراتور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • یک عدد موتور که فلاسک یا ویال تبخیردارای نمونه کاربر را می چرخاند. تاریخچه ساخت دستگاه روتاری دندانپزشکی به سال ۱۹۸۸ باز می گردد.
  • یک مجرای بخار که محور چرخش نمونه است و یک مجرای خلا برای خروج بخار از نمونه است.
  • یک سیستم خلا،برای کاهش قابل توجه فشارداخل دستگاه اواپراتور.برای خرید تجهیزات دندانپزشکی کار کردهبه دندان 724 مراجعه کنید. ( دستگاه روتاری دندانپزشکی )
  • یک حمام مایع گرم (به طور کلی آب) برای گرم کردن نمونه.
  • یک کندانسور دارای یک خنک کننده عبور دهنده یک سیم پیچ یا یک “انگشت سرد” است. که مخلوط های خنک کننده مانند یخ خشک و استون در آن قرار می گیرد.( تجهیزات دندانپزشکی کار کرده)
  • یک فلاسک جمع کننده میعانات در قسمت پایین مخزن ، برای گرفتن حلال تقطیر پس از دوباره متراکم شدن آن.

 

مکانیزم مکانیکی یا موتوری برای بالا بردن سریع فلاسک تبخیر از وان گرم کننده. سری های دستگاه روتاری دندانپزشکی اشکال متنوع و سایزهای متفاوتی دارند. برای تخلیه انواع ریشه ها و دندان ها مناسب و قابل استفاده هستند.

شکل 1دستگاه روتاری:

ادامه نکات مهم و جالب در رابطه با دستگاه روتاری :

سیستم خلا به کاربرده شده در اواپراتورهای دوار می تواند.  به راحتی یک مکنده آب با دام غوطه ور شده در وان سرد (برای حلال های غیر سمی) باشد. یا به سایز یک پمپ خلا مکانیکی تنظیم شده با دام یخچال پیچیده باشد.

  تجهیزات دندانپزشکی دست دوم چه تجهیزاتی را معرفی می نماید ؟ $

تجهیزات تجاری در دسترس است.( تجهیزات دندانپزشکی کار کرده ) که شامل ویژگی های اساسی است.  و تله های متفاوتی برای قراردادن بین فلاسک تبخیرو مجرای بخار ساخته می شود. ابزار مدرن بیشترخصوصیاتی مانند کنترل دیجیتال خلا، نمایش دیجیتال دما وسرعت چرخش و سنجش دمای بخاررا به آن می افزایند.( دستگاه روتاری دندانپزشکی )

بهشکل 2تجهیزات دندانپزشکی کار کرده مراجعه کنید :

روتاری ها به خاطر کاربردی که دارند انواع گوناگونی دارند. روتاری تخلیه از پایین با دمیدن گاز نیتروژن به درون نمونه باعث افزایش سرعت به تبخیر فاز مایع می شود. روتاری های چرخشی با ایجاد نیروی گریز از مرکز باعث بالا بردن سرعت تبخیر می شوند.  و درروتاری های ترکیبی از حرکت دورانی و یکدستگاه تقطیر مورد استفاده قرار می گیرد. برای خرید تجهیزات دندانپزشکی کار کرده  به دندان 724 مراجعه کنید.( دستگاه روتاری دندانپزشکی )

قیمت های مهم  یک روتاری تبخیر کننده از بخش های  زیر تشکیل شده است :

یک موتور که بالن تبخیر یا شیشه کوچک مشمول نمونه را می چرخاند.

یک مجرای بخار که هم به عنوان محور چرخش نمونه کار می کند و هم رابطی است.  که باعث خارج شدن بخارها از نمونه می شود.

(تجهیزات دندانپزشکی کار کرده )

یک سیستم خلا که باعث می شود فشار در داخل محفظه نمونه کم شده و عمل تبخیرسریع تر انجام بگیرد.

یك حمام مایع گرم كه معمولاً ازآب برای حرارت دادن به نمونه ای كه می خواهد تبخیرشود استفاده می شود.

یك كندانسوریا مبرد با یك مارپیچ كه با عبور ازمیان آن بخارها خنک شده و تبدیل به مایع می شوند.

یك فلاسك گردآوری حلال دوباره مایع شده (condensate collecting flask). در پایین كندانسور برای گرفتن حلال دوبار تقطیر

مكانیسم مكانیكی یا موتوری برای برداشتن سریع فلاسك تبخیر از داخل حمام آب گرم.  برای خرید تجهیزات دندانپزشکی کار کرده 

به dandan724 مراجعه کنید. ( دستگاه روتاری دندانپزشکی )

شکل 2تجهیزات دندانپزشکی کار کرده :

#ویژگی ظرف های شیشه ای در سیستم روتاری :

ظرف های شیشه ای مورد استفاده شده در مسیر جریان بخار و كندانسور، می توانند ساده یا پیچیده باشند.  كه به هدف استفاده از دستگاه بستگی دارد. امروزه ابزار های تجاری مختلفی در دسترس وجود دارد كه ویژگی ابتدایی هستند.  ابزار مدرن جدید، حاوی خصوصیاتی از قبیل كنترل دیجیتال خلا، نمایشگر دیجیتال دما و سرعت چرخش هستند.  حتی در برخی از آن ها، حسگر دمای بخار نیز وجود دارد. دستگاه روتاری دندانپزشکی از تجهیزات مهم و کاربردی دندان پزشکی می باشد.

حال از لحاظ تئوری علت انجام سریع تر تبخیر را در این دستگاه توضیح می دهیم. همانطور که می دانیم تبخیر وقتی رخ می دهد که فشار سطحی مایع با فشار محیط مساوی باشد.  بنابراین با کاهش فشار داخل منبع نمونه توسط خلا نقطه جوش مایعات نیز کاهش می یابد. با دندان 724 با ما همراه باشید.

دستگاه روتاری بیشترو به آسانی برای جداسازی حلال های با نقطه جوش پایین است.  مانند هگزان یا اتیل استات ازتركیباتی كه در دما و فشار اتاق به حالت جامد هستند به كار می رود.  حلال های با نقاط جوش بالاترمانند آب، دی متیل فرمامید(DMF)  یا دی متیل سولفوكسید  (DMSO) همچنین می‌توانند.  در صورتی كه سیستم خلاء دستگاه قادر باشد فشار پایین مناسبی ایجاد كند، تبخیر شوند.

dandan724 ارائه دهنده بهترین تجهیزات دندانپزشکی کار کرده در تهران با ما همراه باشید.

به عنوان مثال، هم DMF و هم DMSO هردو در صورتی كه خلاء از 760 تور به 5 توركاهش یابد.  در زیر 50  درجه سانتیگراد به جوش خواهند آمد.